• slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.png
  • slide7.png
  • slide8.png

Słońce, ciepły wiatr i gorąca atmosfera na kortach – to coroczne klimaty towarzyszące tenisowej rywalizacji, która miała miejsce w dniu 05.08.2017 roku na kortach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Helios w Ustroniu Morskim. W tym roku podczas szóstej edycji Helios Cup do rywalizacji o zwycięstwo stanęli w głównej mierze coroczni uczestnicy, którym przepadła do gustu wakacyjna formuła turnieju.

 

Wśród nich był ubiegłoroczny zwycięzca – Mateusz Gort, który zwyciężając również i w tym roku potwierdził swoja wysoka formę. Jego przeciwnikiem w finałowej rozgrywce był Koziarek Michał, który pierwszy raz brał udział w naszych zawodach i jak się okazało z przebiegu gry – był bliski zwycięstwa. Wynik 7:5 i 6:4 nie w pełni  odzwierciedla walkę na korcie między finalistami, gdyż prawie w każdym gemie o wygraniu decydowały kilkukrotne wyrównania, przewagi i przełamania.

 

W walce o trzecie miejsce na podium stanął najmłodszy uczestnik – Mateusz Łata, który pomimo 15 lat wykazał się silnym charakterem w sportowej walce z Pawłem Cieślą – zawodnikiem trenującym od zaledwie dwóch miesięcy. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość pomiędzy swoimi meczami zregenerować się w basenie, który bezpośrednio przylega do kortów tenisowych,
co stanowiło dla wszystkich uczestników dodatkową atrakcję.    

 

 

Podziękowania należą się również wszystkim sponsorom turnieju za sportowe wsparcie i ufundowane nagrody:

 

·         BURCO DEVELOPMENT POLSKA  www.burco.pl

 

·         SEASIDE PARK www.seasidepark.pl

 

·         RIS REKLAMY KOŁOBRZEG www.risreklamy.pl

 

·         BABOLAT www.babolat.pl

 

·         AKADEMIA SPORTU I REKREACJI www.akademiasport.pl